PREČO JE ŠPANIELČINA
NAJKRAJŠÍ JAZYK NA SVETE

Španielčina je ľahká, veselá a zábavná

Všetci vieme, že španielčina je po angličtine druhým nejštudovanějším jazykom na svete. Tiež vieme, že toto číslo sa mení v závislosti na štatistikách a na tom, čo presne chceme merať, ale je pravdou, že milióny ľudí na svete hovoria po španielsky.

blog

No nie len preto vám chceme vysvetliť, prečo milujeme španielčinu, alebo presnejšie, prečo ju osobne milujem španielčinu. Španielčina je totiž melodickým jazykom, je na počutie veľmi príjemná, obzvlášť keď ju porovnáme s inými, tvrdšími jazykmi.

Keď hovoríš po španielsky, znie to ako hudba, ako by si spieval. Melodickosť jazyka je jednou z vecí, ktoré na španielčine milujem.

Ďalšiou je, že sa dá relatívne jednoducho a rýchlo naučiť. Ak ho porovnáme s angličtinou, nájdeme množstvo podobností, čo sa týka gramatiky. Ak ovladate angličtinu, španielčinu sa naučíte veľmi ľahko a rýchlo.

Ak ovladate angličtinu, španielčinu sa naučíte veľmi ľahko a rýchlo.

La Latina

Tiež sa mi veľmi páči, že španielčina je originálnym jazykom, pretože veľa ľudí sa učí po anglicky, po nemecky, po francúzsky, po čínsky, po arabsky, a pritom španielčina je fantastická.

Otvára nám dvere k množstvu krajín Európy a Latinskej Ameriky. Umožňuje nám cestovať, čítať svetoznáme literárne diela a dorozumieť sa po celom svete.

Vďaka tomuto všetkému španielčinu zbožňujem. Keď hovorím po španielsky, znie to, akoby som stále hovoril niečo pekného. Španielčina je mimoriadne krásny, zaujímavý a bohatý jazyk.

blog blog


Netreba zabúdať, že po španielsky hovorí po celom svete takmer 600 miliónov ľudí. Španielčina je úradným jazykom v 21 krajinách sveta a v Spojených štátoch amerických po španielsky hovorí viac ako 50 miliónov ľudí, čo je viac ako počet obyvateľov celého Španielska.