PREČO ÍSŤ NA ERASMUS DO MADRIDU?

NAJLEPŠIE ŠPANIELSKE MESTO NA ERASMUS

Vy, študenti španielčiny v La Latina,ste už určite rozmýšľali o ceste do Španielska. Som si istý, že mnohí z Vás túžia po Erasme v Madride, hlavnom meste Španielska.

blog

Madrid je jednou z najobľúbenejších destinácií v rámci programu Erazmus. Priťahuje ľudí hlavne počasím, ulicami, ktoré sú plné života, zaujímavou históriou a super fiestami. Pred odchodom na Erazmus do Madridu treba predovšetkým vedieť, kde sa máte ubytovať. Po príchode do Madridu je prioritou (hlavne pre študentov) nájdenie vhodného ubytovania. Môže ísť len o krátkodobé ubytovanie. Neskôr si môžete pohľadať dlhodobé ubytovanie, prípadne bývanie.

Najlepšími možnosťami ubytovania pre študentov sú apartmány, garzónky či izby na internáte. Ak ste ubytovaní na izbe, v apartmáne či garzónke, ľahšie budete zvládať prvé dni v novej krajine.

Neskôr si treba vybaviť na univerzite všetky papierovačky . Keď ich máte za sebou, môžete sa plne sústrediť na nadväzovanie nových priateľstiev.

Kamaráti z Erazmu budú Vašou druhou rodinou – “ Erazmovou” rodinou. Priateľstvá vytvorené v tomto období zostanú navždy vo Vašom srdci.

La Latina

Keď totiž trávite čas s “erazmovými” kamarátmi - bývate spolu, získavate nové skúsenosti a zabávate sa – zistíte, že máte veľa spoločného. Ste predsa v novom prostredí, v novej krajine, kde sa dá zažiť toľko úžasných vecí! Priateľstvo ide ruka v ruke so zábavou.

Madrid je veľkomesto. Podľa štatistík má 5 až 6 miliónov obyvateľov (vrátane okolitých dedín).

Chcete sa poprechádzať po ulici Gran Vía či navštíviť staroegyptský chrám Templo de Debod ?Alebo by ste sa radšej opaľovali na námestí Plaza de España, zašli na Plaza Mayor alebo si oddýchli v parku Parque de El Retiro?

blog blog


Madrid je tu pre vás, čaká len na vás! Ak si ho vyberiete v rámci Erazmu, privíta vás s otvorenou náručou!